Aleja Kijowska 22 | 534 572 440
biuro.podomedicol@gmail.com
Mogilska 69a | 788 007 740
centrummedyczne.podomedicol@gmail.com

Podologia


stopa-sportowca-w-czym-pomaga-podolog.jpg

Stopa sportowca - w czym pomaga podolog

Stopy sportowca są wyjątkowo narażone na urazy skóry i paznokci, a także na przeciążenia układu kostno-stawowego i mięśniowego. Bolesne otarcia skóry, pęcherze, odciski czy schodzące paznokcie to częste problemy, z którymi muszą borykać się biegacze. Skóra stopy w trakcie wysiłku poci się, a ponadto ulega mechanicznemu podrażnieniu przez elementy obuwia. Nieskorygowane wady stóp i słabe mięśnie kończyn dolnych zwiększają natomiast ryzyko kontuzji, która może wykluczyć sportowca z treningów na długie miesiące.
paluchy-koslawe.jpg

Paluchy koślawe

Haluks (paluch koślawy) jest najczęściej spotykanym zniekształceniem w obrębie stóp. Duży palec u stopy zaczyna wykrzywiać się w kierunku pozostałych palców, a na przyśrodkowej stronie przodostopia wykształca się bolesne uwypuklenie. Wystająca kostka często wchodzi w konflikt z obuwiem, powodując ból i utrudniając chodzenie.
jak-leczyc-odciski-1.jpg

Płaskostopie poprzeczne i odciski

Jeśli na podeszwie z przodu stopy tworzą się bolesne zgrubienia, może to być jeden z objawów płaskostopia poprzecznego. Ból często uniemożliwia chodzenie w butach na wysokim obcasie czy w butach o cienkiej podeszwie.
stopa-cukrzycowa-wizyta-u-podologa.jpg

Stopa cukrzycowa – wizyta u podologa

Każdy, kto choruje na cukrzycę, powinien regularnie kontrolować stan swoich stóp. Obowiązek ten jest niestety często zaniedbywany. Ignorowanie nawet drobnych otarć czy wrastających paznokci może prowadzić do powstania trudno gojącej się rany. Aby ustrzec się przed skutkami powikłań zlokalizowanych w obrębie stóp, warto regularnie odwiedzać gabinet podologiczny.
wkladki-ortopedyczne-dla-dzieci.jpg

Wkładki ortopedyczne dla dzieci

Najczęstszym wskazaniem jest duży stopień płaskostopia pogłębiający się wraz z wiekiem, bolesne płaskostopie oraz niektóre rodzaje płaskostopia patologicznego. Wkładki ortopedyczne dla dzieci powinny być wykonywane przez doświadczonego fizjoterapeutę lub podologa przeszkolonego w tym zakresie.
jak-leczyc-odciski.jpg

Jak leczyć odciski?

Odciski są związane z nadmiernym miejscowym rogowaceniem naskórka. Odciski stanowią częsty problem, zwłaszcza u osób uprawiających sport czy noszących eleganckie buty. Podolog wyjaśni jak leczyć odciski i usunie odcisk ponadto zdiagnozuje przyczynę powstawania bolesnych zgrubień skóry, co przełoży się na skuteczne leczenie odcisków.

Kostka Arkady - metoda leczenia wrastających paznokci

Zabieg kostką Arkady to innowacyjna metoda leczenia bolesnego problemu, jakim są wrastające paznokcie u nóg. Metoda Arkady umożliwia korekcję toru wzrostu płytki paznokciowej oraz przywrócenie odpowiedniego kształtu i naturalnego wyglądu paznokcia.

Fala uderzeniowa - leczenie ostrogi piętowej

Fala uderzeniowa to jedna z nowoczesnych metod fizykoterapii. Zakres zastosowania fali uderzeniowej obejmuje leczenie schorzeń dotyczących głównie ścięgien, więzadeł oraz ich przyczepów do kości.

Umów się na konsultację!

Proces leczenia rozpoczynamy od konsultacji, w trakcie której diagnozujemy problem, z jakim zmaga się pacjent i ustalamy dalszy plan terapii.
Nasze placówki:
logo

Podomedicol - gabinet podologiczny

Aleja Kijowska 22 30-079 Kraków
  • 534 572 440
  • 12 359 55 51
  • biuro.podomedicol@gmail.com
Rejestracja on-line

Podomedicol Centrum Medyczne

ul. Mogilska 69a 31-516 Kraków
  • 788 007 740
  • 12 357 47 64
  • centrummedyczne.podomedicol@gmail.com
Rejestracja on-line