Aleja Kijowska 22 | 534 572 440
biuro.podomedicol@gmail.com
Mogilska 69a | 788 007 740
centrummedyczne.podomedicol@gmail.com

Fala uderzeniowa - leczenie ostrogi piętowej


Fala uderzeniowa to jedna z nowoczesnych metod fizykoterapii. Zakres zastosowania fali uderzeniowej obejmuje leczenie schorzeń dotyczących głównie ścięgien, więzadeł oraz ich przyczepów do kości. Skutecznie leczone są ostrogi piętowe (zapalenie rozcięgna podeszwowego), łokieć tenisisty czy kolano skoczka. Fala uderzeniowa niweluje długotrwały ból, którego nie udało się złagodzić innymi metodami rehabilitacji. Świadomość wysokiej skuteczności fali uderzeniowej wciąż rośnie – zabiegi falą uderzeniową są coraz częściej zalecane przez ortopedów oraz  doświadczonych podologów. Ostroga piętowa jest schorzeniem, które bardzo dobrze poddaje się terapii falą uderzeniową.

Ostrogi piętowe - objawy

Typowym objawem ostrogi piętowej jest ból pięty, najsilniejszy z rana przy stawianiu pierwszych kroków po wstaniu z łóżka. Ból pięty może znacznie utrudniać chodzenie – jego nasilenie nieraz uniemożliwia pełne obciążenie stopy. Objawy zwykle narastają powoli, a zaniedbanie problemu prowadzi do nasilenia dolegliwości w stopniu, który uniemożliwia normalne funkcjonowanie. Bardzo ważne jest więc wczesne wykrycie problemu i wdrożenie odpowiedniego leczenia.

Ostrogi piętowe - przyczyny

Objawy bólowe towarzyszące ostrodze piętowej wynikają tak naprawdę z zapalenia rozcięgna podeszwowego. Rozcięgno podeszwowe to łącznotkankowe pasmo przyczepiające się na guzie kości piętowej i ciągnące się aż do palców stóp. Rozcięgno ma za zadanie wspierać łuk podłużny stopy. Przeciążenie spowodowane długotrwałym chodzeniem, pozycją stojącą, wadami stóp czy noszeniem nieodpowiednich butów, może prowadzić do przeciążenia rozcięgna i pojawienia się dolegliwości bólowych.

Fala uderzeniowa w leczeniu ostrogi piętowej

Przeciążenia i mikrourazy rozcięgna prowadzą do jego zwyrodnienia i nieprawidłowego zbliznowacenia. Zaniedbane ostrogi piętowe są często trudne do wyleczenia klasycznymi metodami. Proces leczenia może trwać nawet miesiącami. Zabiegi falą uderzeniową są ratunkiem dla osób, u których wykonywanie ćwiczeń czy noszenie wkładek ortopedycznych nie przyniosło zadowalającego rezultatu lub gdy chcemy osiągnąć szybki efekt w krótszym czasie.

Zabiegi falą uderzeniową stanowią metodę leczenia ostrogi piętowej o wysokiej skuteczności. Większość pacjentów odczuwa poprawę już po 3 zabiegach wykonanych w kilkudniowych odstępach czasu. Aby doprowadzić do pełnego wyleczenia, konieczne jest wykonanie 6-7 zabiegów.

Fala uderzeniowa - jak działa?

Wysoka skuteczność fali uderzeniowej wynika z przyczynowego charakteru jej działania. Specjalna głowica urządzenia wprowadza do tkanek fale radialne, które rozbijają złogi łącznotkankowe i stymulują przebudowę rozcięgna. Poprawia się również ukrwienie rozcięgna i jego elastyczność. Odporność na obciążenia mechaniczne rozcięgna wzrasta. Dzięki temu, że działamy na przyczynę, a nie na skutek schorzenia, ból pięty zostaje skutecznie zniwelowany. Jednocześnie terapia falą uderzeniową jest bezpieczna i nieinwazyjna – terapeuta dostosowuje parametry działania urządzenia indywidualnie do każdego przypadku.

Jeśli próbowałeś już wielu metod leczenia ostróg piętowych i okazały się one nieskuteczne, zapytaj o terapię falą uderzeniową.

Umów się na konsultację!

Proces leczenia rozpoczynamy od konsultacji, w trakcie której diagnozujemy problem, z jakim zmaga się pacjent i ustalamy dalszy plan terapii.
Nasze placówki:
logo

Podomedicol - gabinet podologiczny

Aleja Kijowska 22 30-079 Kraków
  • 534 572 440
  • 12 359 55 51
  • biuro.podomedicol@gmail.com
Rejestracja on-line

Podomedicol Centrum Medyczne

ul. Mogilska 69a 31-516 Kraków
  • 788 007 740
  • 12 357 47 64
  • centrummedyczne.podomedicol@gmail.com
Rejestracja on-line