Aleja Kijowska 22 | 534 572 440
biuro.podomedicol@gmail.com
Mogilska 69a | 788 007 740
centrummedyczne.podomedicol@gmail.com

Podologia


jak-leczyc-grzybice-paznokci.jpg

Jak leczyć grzybice paznokci?

Grzybica paznokci jest chorobą, którą bardzo łatwo się zarazić a znacznie trudniej jest ją wyleczyć. Grzybicę wywołują najczęściej dermatofity rzadziej drożdżaki i pleśniaki. Zakażone paznokcie zmieniają swój wygląd oraz strukturę, pojawiają się przebarwienia, paznokcie stają się kruche i łamliwe wyglądają jakby były spróchniałe oraz maja specyficzny zapach.
osocze-bogatoplytkowe-w-ortopedii.jpg

Osocze bogatopłytkowe wykorzystywane w leczeniu zwyrodnienia stawów kończyny dolnej

Krew składa się z niewielkich elementów stałych, w tym krwinek czerwonych, krwinek białych i płytek krwi. Osocze bogatopłytkowe (PRP) jest skoncentrowaną substancją, która zawiera dużą ilość płytek, pozyskiwanych z krwi własnej pacjenta. Wysoka zawartość płytek krwi w osoczu sprawia, że zostają pobudzone naturalne procesy regeneracyjne organizmu, dotyczące tkanek miękkich i kości. Dlatego też osocze bogatopłytkowe w ortopedii i medycynie sportowej wykorzystuje się w leczeniu urazów i przewlekłych schorzeń ortopedycznych.
haluksy.jpg

Haluks - paluch koślawy. Przyczyny, objawy, leczenie

Haluksy to widoczne zmiany zwyrodnieniowe mogące wystąpić w obrębie stopy. Dolegliwość ta przejawia się jej zniekształceniem, a dokładnie to wadliwym ułożeniem palucha, co jest efektem zmian ustawienia kości śródstopia. Paluch odchyla się w stronę zewnętrznej krawędzi stopy, a kość śródstopia w kierunku wewnętrznej krawędzi stopy. Haluksy są mało estetyczne, ale co ważniejsze - także bolesne, przez co utrudniają lub nawet uniemożliwiają chodzenie. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się najważniejszych informacji na temat haluksów!
budowa-paznokcia.jpg

Budowa paznokcia - anatomia. Jakie funkcje pełnią poszczególne elementy paznokcia?

udowa paznokcia jest bardziej złożona niż mogłoby się wydawać. Składa się on z kilku elementów oraz warstw, które ogrywają ważną rolę w naszym codziennym funkcjonowaniu. Paznokcie pełnią nie tylko funkcję estetyczną, ale także ochroną, użyteczną czy też diagnostyczną.
onycholiza-przyczyny-objawy-leczenie.jpg

Onycholiza - choroba paznokci. Przyczyny, objawy, leczenie

Jednym z dość powszechnych schorzeń paznokci jest onycholiza polegająca na odklejeniu się płytki paznokcia od łożyska. Opisywana przypadłość dotyczy zarówno paznokci u dłoni, jak i u stóp. Zobacz, jak rozpoznać onycholizę, jakie są jej przyczyny, rodzaje, a także najlepsze metody leczenia!
modzele-na-stopach.jpg

Modzele - czym są i jak się ich pozbyć?

Niejedna osoba zastanawia się, co to są modzele. To nic innego, jak płaskie, bezbolesne zmiany rogowe, które najczęściej pojawiają się na stopach. W początkowym stadium zwykle nie wywołują wielkiego dyskomfortu, jednak wszystko może zmienić się w czasie. Nieusuwane, bardzo często są źródłem wielu nieprzyjemnych dolegliwości. Zobacz, co warto wiedzieć na temat modzeli!
czym-zajmuje-sie-podolog.jpg

Czym zajmuje się podolog?

Podolog to specjalista od stóp, który diagnozuje, a także leczy różnego typu dolegliwości. Schorzenia kończyn dolnych bywają na tyle złożone, że konieczna jest wizyta u fachowca. Trzeba jednak wiedzieć, że ogromną rolę odgrywa profilaktyka. Im wcześniej zostanie wykryty problem, tym lepiej dla pacjenta. Podologia jest działem medycyny - skupia się ona nie tylko na stopach, ale także stawie skokowo-goleniowym. Nie można również nie wspomnieć o mięśniach, tkance podskórnej oraz paznokciach. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, to zapoznaj się z dalszą częścią wpisu.

Plastyka wału okołopaznokciowego - co i jak?

Przerośnięte wały okołopaznokciowe występują zwykle u osób borykających się z przewlekłym i nawracającym problemem wrastających paznokci. Nacisk płytki paznokciowej na tkanki miękkie skutkuje ich kompensacyjną nadbudową, a towarzyszący stan zapalny i wtórne zbliznowacenia stopniowo prowadzą do powiększania się wału.
Umów się na konsultację!
Proces leczenia rozpoczynamy od konsultacji, w trakcie której diagnozujemy problem, z jakim zmaga się pacjent i ustalamy dalszy plan terapii.
Nasze placówki:
logo

Podomedicol - gabinet podologiczny

Aleja Kijowska 22 30-079 Kraków
Rejestracja on-line

Podomedicol Centrum Medyczne

ul. Mogilska 69a 31-516 Kraków
Rejestracja on-line