Aleja Kijowska 22 | 534 572 440
biuro.podomedicol@gmail.com
Mogilska 69a | 788 007 740
centrummedyczne.podomedicol@gmail.com

Stopa cukrzycowa – wizyta u podologa


stopa-cukrzycowa-wizyta-u-podologa.jpg

Podolog profesjonalnie oceni stan stóp oraz wykona tzw. pedicure leczniczy, który poprawi kondycję skóry i paznokci, a także bezpiecznie usunie zgrubienia skóry (odciski i modzele). Ponadto podolog zwróci uwagę na dobór odpowiedniego obuwia oraz wkładek ortopedycznych, które zmniejszą ryzyko powstawania uszkodzeń skóry i innych nieprawidłowości w obrębie stóp.  

Stopa cukrzyka – czym się charakteryzuje?

Niewygodne obuwie, uraz stopy czy uszkodzenie tkanki przez wrastający paznokieć mogą u cukrzyka doprowadzić do powstania owrzodzenia. Podłożem do rozwoju owrzodzenia jest neuropatia oraz zmiany niedokrwienne, które wynikają ze słabo kontrolowanego podwyższonego poziomu glukozy we krwi. Uszkodzenie nerwów powoduje osłabienie, a w skrajnych wypadkach nawet zniesienie czucia powierzchownego oraz głębokiego. Osoba chora na cukrzycę nie czuje ucisku wywieranego przez źle dopasowany but i może nie odczuwać bólu wskutek przerwania ciągłości skóry. Uszkodzenie nerwów skutkuje także osłabieniem mięśni wewnętrznych stopy, co sprzyja powstawaniu deformacji palców oraz obniżeniu się sklepień stóp. Tkanki w okolicy stóp cukrzyka cechuje także upośledzenie zwalczania miejscowych infekcji. Zadrapania skóry czy drobne ranki bardzo ciężko się goją, a ich zakażenie może rozprzestrzeniać się w kierunku głębiej położonych tkanek. Zaniedbanie takiego stanu może w wybranych przypadkach grozić nawet amputacją palców lub części stopy. 

Pielęgnacja stóp cukrzyka w gabinecie podologa

Specjalistyczny pedicure w Krakowie wykonywany jest przez podologa mającego doświadczenie w pielęgnacji stóp osób chorych na cukrzycę. W gabinecie możemy wykonać min zabiegi takie jak:

Zabiegi wykonywane są w warunkach pełnej sterylności, co gwarantuje zachowanie bezpieczeństwa.  Profesjonalny podolog wie, kiedy w danym przypadku należy skierować pacjenta do innego specjalisty celem przeprowadzenia dalszej zaawansowanej terapii rany.

Pedicure leczniczy – kto powinien odwiedzać podologa?

Każda osoba chora na cukrzycę powinna dbać o kondycję stóp. Do czynników zwiększających ryzyko wystąpienia powikłań stopy cukrzycowej należą:

Osoby te powinny regularnie odwiedzać gabinet podologiczny. Podolog może znacznie wcześniej wykryć niepokojące zmiany, które przeoczone, mogłyby skutkować rozwojem groźnych w skutkach powikłań.

Umów się na konsultację!

Proces leczenia rozpoczynamy od konsultacji, w trakcie której diagnozujemy problem, z jakim zmaga się pacjent i ustalamy dalszy plan terapii.
Nasze placówki:
logo

Podomedicol - gabinet podologiczny

Aleja Kijowska 22 30-079 Kraków
  • 534 572 440
  • 12 359 55 51
  • biuro.podomedicol@gmail.com
Rejestracja on-line

Podomedicol Centrum Medyczne

ul. Mogilska 69a 31-516 Kraków
  • 788 007 740
  • 12 357 47 64
  • centrummedyczne.podomedicol@gmail.com
Rejestracja on-line