Aleja Kijowska 22 | 534 572 440
biuro.podomedicol@gmail.com
Mogilska 69a | 788 007 740
centrummedyczne.podomedicol@gmail.com

Podologia


Plastyka wału okołopaznokciowego - co i jak?

Przerośnięte wały okołopaznokciowe występują zwykle u osób borykających się z przewlekłym i nawracającym problemem wrastających paznokci. Nacisk płytki paznokciowej na tkanki miękkie skutkuje ich kompensacyjną nadbudową, a towarzyszący stan zapalny i wtórne zbliznowacenia stopniowo prowadzą do powiększania się wału.
wrastajace-paznokcie-stop-25022020.jpg

Wrastające paznokcie stóp

Paznokieć wrastający (unguis incarnatus) to stan kiedy płytka paznokciowa wrasta w wały boczne. Rozwijają się objawy zapalne, obrzęk i wysięk, przy chodzeniu zazwyczaj pojawia się ból.
lunula-foot.jpg

Laserowe leczenie grzybicy paznokci

Wiele osób bagatelizuje problem z powodu wstydu lub braku świadomości, że grzybicę paznokci można skutecznie i bezboleśnie leczyć. Jedną z metod leczenia jest laserowe naświetlanie płytki paznokciowej. Laseroterapię w walce z grzybicą stosują profesjonalne gabinety podologiczne – jest to sprawdzona i niezwykle skuteczna metoda, której efekty potwierdzają badania naukowe.
jak-wyleczyc-wrastajace-paznokcie.jpg

Jak wyleczyć wrastające paznokcie?

Wrastające paznokcie są obecnie problemem, który dotyczy bardzo dużej ilości osób, dlatego tak ważna jest profilaktyka oraz odpowiednia pielęgnacja.
podolog-radzi-sportowcu-uniknij-skutkow-zle-dobranego-obuwia.png

Podolog radzi: sportowcu, uniknij skutków źle dobranego obuwia

Z roku na rok rośnie liczba osób uprawiających sport. Warto mieć świadomość, jak ciężką pracę podczas aktywności fizycznej wykonują nasze stopy i na jakie negatywne czynniki są one narażone. Wybór właściwego obuwia oraz wizyty kontrolne u podologa to bardzo ważny element troski o nasze zdrowie.
ostroga-pietowa-objawy-i-leczenie-ostrogi-pietowej.jpg

Ostroga piętowa - objawy i leczenie ostrogi piętowej

Ból w okolicach pięty może znacznie utrudnić życie. Schorzenia występujące w okolicach pięty często uniemożliwiają sportowcom kontynuowanie treningów na oczekiwanym poziomie. Ból pięty może także pojawiać się u osób prowadzących mało aktywny tryb życia. Diagnostyka tego stanu nie jest łatwa i wymaga od specjalisty sporej wiedzy i doświadczenia.
leczenie-brodawek-kurzajek-na-stopach.jpg

Leczenie brodawek (kurzajek) na stopach

Brodawki, nazywane potocznie kurzajkami, powstają wskutek zakażenia wirusem brodawczaka ludzkiego HPV (human papilloma virus). Zmiany mogą występować nie tylko na skórze stóp, ale również na dłoniach, łokciach, błonach śluzowych i na narządach płciowych.
terapia-fala-uderzeniowa-zapalenie-powiezi-stopy.jpg

Terapia falą uderzeniową - zapalenie powięzi stopy

Fala uderzeniowa to jedna z najbardziej skutecznych metod leczenia zapalenia powięzi podeszwy stopy. Zabieg falą uderzeniową może uzupełniać inne metody terapii oparte na rozciąganiu i masażu powięzi stopy. Powięź stopy (utożsamiania z rozcięgnem podeszwowym) stanowi łącznotkankowe pasmo rozpięte między guzem piętowym a przodostopiem i palcami. Rolą rozcięgna jest wspieranie łuku podłużnego stopy. Fala uderzeniowa pomaga skutecznie uporać się z problemem bólu pięty, który najczęściej pochodzi właśnie z zapalenia powięzi stopy.

Umów się na konsultację!

Proces leczenia rozpoczynamy od konsultacji, w trakcie której diagnozujemy problem, z jakim zmaga się pacjent i ustalamy dalszy plan terapii.
Nasze placówki:
logo

Podomedicol - gabinet podologiczny

Aleja Kijowska 22 30-079 Kraków
  • 534 572 440
  • 12 359 55 51
  • biuro.podomedicol@gmail.com
Rejestracja on-line

Podomedicol Centrum Medyczne

ul. Mogilska 69a 31-516 Kraków
  • 788 007 740
  • 12 357 47 64
  • centrummedyczne.podomedicol@gmail.com
Rejestracja on-line