Aleja Kijowska 22 | 534 572 440
biuro.podomedicol@gmail.com
Mogilska 69a | 788 007 740
centrummedyczne.podomedicol@gmail.com

Podologia


indywidualne-wkladki-ortopedyczne.jpg

Ortopedyczne wkładki do butów – dlaczego powinny być indywidualne?

Celem noszenia wkładek ortopedycznych jest niwelacja bólu stóp, poprawa biomechaniki kończyny dolnej oraz profilaktyka kontuzji. Najwyższą skuteczność wykazują wkładki wykonywane na miarę czyli w pełni dopasowane do Twoich stóp.

Grzybica paznokci u cukrzyka

Osoby chore na cukrzycę są bardziej narażone na wystąpienie grzybicy paznokci i skóry stóp. W gabinecie Podomedicol w Krakowie oferujemy profesjonalną pielęgnację stopy cukrzycowej oraz skuteczne leczenie grzybicy paznokci.
stopa-biegacza-a-grzybica-stop.jpg

Stopa biegacza a grzybica stóp

Kochasz biegać, planujesz kolejne starty, realizujesz plan treningowy co do minuty, ale czy odpowiednio dbasz o swoje stopy? Jedną z przykrych dolegliwości, która może zepsuć radość z biegania jest grzybica paznokci stóp. Paznokcie zaatakowane grzybicą są kruche i łamliwe, stają się bardziej podatne na urazy, częściej dochodzi do ich całkowitego odklejenia się od macierzy. Grzybicy paznokci u stóp towarzyszy zwykle grzybica skóry między palcami. W trakcie biegu może się to wiązać z uporczywym swędzeniem, przykrym pieczeniem, a nawet bólem, a każdy kolejny kilometr staje się męczarnią.
edyta-wojciechowska.jpg

Dlaczego laser Lunula? - rozmowa z ekspertem - Panią podolog Edytą Wojciechowską

Pani Edyta Wojciechowska, podolog z długoletnią praktyką, właścicielka gabinetu podologicznego w Krakowie- PODOMEDICOL, odpowiada na pytania dotyczące problemów z jakimi zgłaszają się pacjenci oraz opowiada o najnowszych urządzeniach, które zdecydowała się wprowadzić do swojego gabinetu.

Plastyka wału okołopaznokciowego - co i jak?

Przerośnięte wały okołopaznokciowe występują zwykle u osób borykających się z przewlekłym i nawracającym problemem wrastających paznokci. Nacisk płytki paznokciowej na tkanki miękkie skutkuje ich kompensacyjną nadbudową, a towarzyszący stan zapalny i wtórne zbliznowacenia stopniowo prowadzą do powiększania się wału.
wrastajacy-paznokiec.jpg

Bezbolesne leczenie wrastających się i wkręcających paznokci

Ból palca przy paznokciu może wiązać się z wrastającym lub wkręcającym się paznokciem.
na-czym-polega-leczniczy-pedicure.jpg

Na czym polega leczniczy pedicure?

Medyczny (podologiczny, leczniczy) pedicure to specjalistyczny zabieg pielęgnacyjny, którego celem jest utrzymanie lub przywrócenie zdrowia skóry i paznokci w obrębie stóp.
komputerowe-badanie-stop-wyniki.jpg

Komputerowe badanie stóp (podobarografia, pedobarografia) - na czym polega?

Badanie komputerowe stóp umożliwia pełną funkcjonalną diagnostykę podologiczną. Ma bardzo duże znaczenie w ocenie nieprawidłowości występujących w obrębie stóp, ale również układu mięśniowego i układu kostno-szkieletowego ciała. Umożliwia wychwycenie wszelkich nieprawidłowości. Zobacz, na czym dokładnie polega badanie i kiedy warto je wykonać!

Umów się na konsultację!

Proces leczenia rozpoczynamy od konsultacji, w trakcie której diagnozujemy problem, z jakim zmaga się pacjent i ustalamy dalszy plan terapii.
Nasze placówki:
logo

Podomedicol - gabinet podologiczny

Aleja Kijowska 22 30-079 Kraków
  • 534 572 440
  • 12 359 55 51
  • biuro.podomedicol@gmail.com
Rejestracja on-line

Podomedicol Centrum Medyczne

ul. Mogilska 69a 31-516 Kraków
  • 788 007 740
  • 12 357 47 64
  • centrummedyczne.podomedicol@gmail.com
Rejestracja on-line