Aleja Kijowska 22 | 534 572 440
biuro.podomedicol@gmail.com
Mogilska 69a | 788 007 740
centrummedyczne.podomedicol@gmail.com

Blog


terapia-fala-uderzeniowa-zapalenie-powiezi-stopy.jpg

Terapia falą uderzeniową - zapalenie powięzi stopy

Fala uderzeniowa to jedna z najbardziej skutecznych metod leczenia zapalenia powięzi podeszwy stopy. Zabieg falą uderzeniową może uzupełniać inne metody terapii oparte na rozciąganiu i masażu powięzi stopy. Powięź stopy (utożsamiania z rozcięgnem podeszwowym) stanowi łącznotkankowe pasmo rozpięte między guzem piętowym a przodostopiem i palcami. Rolą rozcięgna jest wspieranie łuku podłużnego stopy. Fala uderzeniowa pomaga skutecznie uporać się z problemem bólu pięty, który najczęściej pochodzi właśnie z zapalenia powięzi stopy.
stopa-sportowca-w-czym-pomaga-podolog.jpg

Stopa sportowca - w czym pomaga podolog

Stopy sportowca są wyjątkowo narażone na urazy skóry i paznokci, a także na przeciążenia układu kostno-stawowego i mięśniowego. Bolesne otarcia skóry, pęcherze, odciski czy schodzące paznokcie to częste problemy, z którymi muszą borykać się biegacze. Skóra stopy w trakcie wysiłku poci się, a ponadto ulega mechanicznemu podrażnieniu przez elementy obuwia. Nieskorygowane wady stóp i słabe mięśnie kończyn dolnych zwiększają natomiast ryzyko kontuzji, która może wykluczyć sportowca z treningów na długie miesiące.
paluchy-koslawe.jpg

Paluchy koślawe

Haluks (paluch koślawy) jest najczęściej spotykanym zniekształceniem w obrębie stóp. Duży palec u stopy zaczyna wykrzywiać się w kierunku pozostałych palców, a na przyśrodkowej stronie przodostopia wykształca się bolesne uwypuklenie. Wystająca kostka często wchodzi w konflikt z obuwiem, powodując ból i utrudniając chodzenie.
jak-leczyc-odciski-1.jpg

Płaskostopie poprzeczne i odciski

Jeśli na podeszwie z przodu stopy tworzą się bolesne zgrubienia, może to być jeden z objawów płaskostopia poprzecznego. Ból często uniemożliwia chodzenie w butach na wysokim obcasie czy w butach o cienkiej podeszwie.
Umów się na konsultację!
Proces leczenia rozpoczynamy od konsultacji, w trakcie której diagnozujemy problem, z jakim zmaga się pacjent i ustalamy dalszy plan terapii.
Nasze placówki:
logo

Podomedicol - gabinet podologiczny

Aleja Kijowska 22 30-079 Kraków
Rejestracja on-line

Podomedicol Centrum Medyczne

ul. Mogilska 69a 31-516 Kraków
Rejestracja on-line