Aleja Kijowska 22 | 534 572 440
biuro.podomedicol@gmail.com
Mogilska 69a | 788 007 740
centrummedyczne.podomedicol@gmail.com

Blog


leczenie-brodawek-kurzajek-na-stopach.jpg

Leczenie brodawek (kurzajek) na stopach

Brodawki, nazywane potocznie kurzajkami, powstają wskutek zakażenia wirusem brodawczaka ludzkiego HPV (human papilloma virus). Zmiany mogą występować nie tylko na skórze stóp, ale również na dłoniach, łokciach, błonach śluzowych i na narządach płciowych.
terapia-fala-uderzeniowa-zapalenie-powiezi-stopy.jpg

Terapia falą uderzeniową - zapalenie powięzi stopy

Fala uderzeniowa to jedna z najbardziej skutecznych metod leczenia zapalenia powięzi podeszwy stopy. Zabieg falą uderzeniową może uzupełniać inne metody terapii oparte na rozciąganiu i masażu powięzi stopy. Powięź stopy (utożsamiania z rozcięgnem podeszwowym) stanowi łącznotkankowe pasmo rozpięte między guzem piętowym a przodostopiem i palcami. Rolą rozcięgna jest wspieranie łuku podłużnego stopy. Fala uderzeniowa pomaga skutecznie uporać się z problemem bólu pięty, który najczęściej pochodzi właśnie z zapalenia powięzi stopy.
stopa-sportowca-w-czym-pomaga-podolog.jpg

Stopa sportowca - w czym pomaga podolog

Stopy sportowca są wyjątkowo narażone na urazy skóry i paznokci, a także na przeciążenia układu kostno-stawowego i mięśniowego. Bolesne otarcia skóry, pęcherze, odciski czy schodzące paznokcie to częste problemy, z którymi muszą borykać się biegacze. Skóra stopy w trakcie wysiłku poci się, a ponadto ulega mechanicznemu podrażnieniu przez elementy obuwia. Nieskorygowane wady stóp i słabe mięśnie kończyn dolnych zwiększają natomiast ryzyko kontuzji, która może wykluczyć sportowca z treningów na długie miesiące.
paluchy-koslawe.jpg

Paluchy koślawe

Haluks (paluch koślawy) jest najczęściej spotykanym zniekształceniem w obrębie stóp. Duży palec u stopy zaczyna wykrzywiać się w kierunku pozostałych palców, a na przyśrodkowej stronie przodostopia wykształca się bolesne uwypuklenie. Wystająca kostka często wchodzi w konflikt z obuwiem, powodując ból i utrudniając chodzenie.

Umów się na konsultację!

Proces leczenia rozpoczynamy od konsultacji, w trakcie której diagnozujemy problem, z jakim zmaga się pacjent i ustalamy dalszy plan terapii.
Nasze placówki:
logo

Podomedicol - gabinet podologiczny

Aleja Kijowska 22 30-079 Kraków
  • 534 572 440
  • 12 359 55 51
  • biuro.podomedicol@gmail.com
Rejestracja on-line

Podomedicol Centrum Medyczne

ul. Mogilska 69a 31-516 Kraków
  • 788 007 740
  • 12 357 47 64
  • centrummedyczne.podomedicol@gmail.com
Rejestracja on-line