Aleja Kijowska 22 | 534 572 440
biuro.podomedicol@gmail.com
Mogilska 69a | 788 007 740
centrummedyczne.podomedicol@gmail.com

Blog


osocze-bogatoplytkowe-w-ortopedii.jpg

Osocze bogatopłytkowe wykorzystywane w leczeniu zwyrodnienia stawów kończyny dolnej

Osocze bogatopłytkowe (PRP) jest skoncentrowaną substancją, która zawiera dużą ilość płytek, pozyskiwanych z krwi własnej pacjenta. Wysoka zawartość płytek krwi w osoczu sprawia, że zostają pobudzone naturalne procesy regeneracyjne organizmu, dotyczące tkanek miękkich i kości. Dlatego też osocze bogatopłytkowe w ortopedii i medycynie sportowej wykorzystuje się w leczeniu urazów i przewlekłych schorzeń ortopedycznych. Zobacz więcej na ten temat!
jak-leczyc-grzybice-paznokci.jpg

Jak leczyć grzybice paznokci?

Grzybica paznokci jest chorobą, którą bardzo łatwo się zarazić a znacznie trudniej jest ją wyleczyć. Grzybicę wywołują najczęściej dermatofity rzadziej drożdżaki i pleśniaki. Zakażone paznokcie zmieniają swój wygląd oraz strukturę, pojawiają się przebarwienia, paznokcie stają się kruche i łamliwe wyglądają jakby były spróchniałe oraz maja specyficzny zapach.
osocze-bogatoplytkowe-w-ortopedii.jpg

Osocze bogatopłytkowe wykorzystywane w leczeniu zwyrodnienia stawów kończyny dolnej

Krew składa się z niewielkich elementów stałych, w tym krwinek czerwonych, krwinek białych i płytek krwi. Osocze bogatopłytkowe (PRP) jest skoncentrowaną substancją, która zawiera dużą ilość płytek, pozyskiwanych z krwi własnej pacjenta. Wysoka zawartość płytek krwi w osoczu sprawia, że zostają pobudzone naturalne procesy regeneracyjne organizmu, dotyczące tkanek miękkich i kości. Dlatego też osocze bogatopłytkowe w ortopedii i medycynie sportowej wykorzystuje się w leczeniu urazów i przewlekłych schorzeń ortopedycznych.
haluksy.jpg

Haluks - paluch koślawy. Przyczyny, objawy, leczenie

Haluksy to widoczne zmiany zwyrodnieniowe mogące wystąpić w obrębie stopy. Dolegliwość ta przejawia się jej zniekształceniem, a dokładnie to wadliwym ułożeniem palucha, co jest efektem zmian ustawienia kości śródstopia. Paluch odchyla się w stronę zewnętrznej krawędzi stopy, a kość śródstopia w kierunku wewnętrznej krawędzi stopy. Haluksy są mało estetyczne, ale co ważniejsze - także bolesne, przez co utrudniają lub nawet uniemożliwiają chodzenie. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się najważniejszych informacji na temat haluksów!
Umów się na konsultację!
Proces leczenia rozpoczynamy od konsultacji, w trakcie której diagnozujemy problem, z jakim zmaga się pacjent i ustalamy dalszy plan terapii.
Nasze placówki:
logo

Podomedicol - gabinet podologiczny

Aleja Kijowska 22 30-079 Kraków
Rejestracja on-line

Podomedicol Centrum Medyczne

ul. Mogilska 69a 31-516 Kraków
Rejestracja on-line