Jak wyleczyć wrastające paznokcie?

Wrastające paznokcie są obecnie problemem, który dotyczy bardzo dużej ilości osób, dlatego tak ważna jest profilaktyka oraz odpowiednia pielęgnacja. Wrastanie paznokcia jest to stan, kiedy paznokieć wzrasta w otaczające go tkanki. Może to doprowadzić do zaczerwienienia, obrzęku, stanu zapalnego, a nawet wydzieliny ropnej.

Problem charakteryzuje się dużą bolesnością, co uniemożliwia prawidłowe chodzenie, a w konsekwencji ma wpływ na nieprawidłową biomechanikę stopy. Wrastanie paznokcia najczęściej występuje w paluchach. Problem wrastających paznokci dotyczy osób w każdym wieku. Częściej występuje u osób młodych, zdarzają się jednak przypadki, gdzie wrastanie paznokcia dotyczy osób w podeszłym wieku, a nawet u noworodków.

Do przyczyn wynikających z budowy anatomicznej, zaliczyć można zaburzenia wzrostu płytki, mięsiste wały okołopaznokciowe, deformacje stóp, nieprawidłową motorykę chodu oraz choroby paznokci takie jak uraz mechaniczny, grzybica i łuszczyca. Do wrastania paznokci przyczynia się w dużej mierze noszenie nieodpowiedniego, wąskiego i ciasnego obuwia. Dodatkowy wpływ ma nieprawidłowe obcinanie paznokci, nadpotliwość i niedostateczna higiena stóp. Dopełnieniem tej listy są choroby układowe – cukrzyca, miażdżyca oraz nadwaga.

Nieleczony stan może prowadzić do poważnych powikłań, do zakażeń grzybiczych i bakteryjnych, a następnie do zanokcicy, lub zapalenia i martwicy kości palucha.

Skorzystaj z pomocy specjalistów, zarezerwuj wizytę

Jeżeli masz problem wrastających paznokci, nigdy nie lekceważ najmniejszych objawów. Jak najszybciej zgłoś się do gabinetu podologicznego.

Leczenie paznokci wrastających polega na usunięciu elementu wrośniętego, wyleczeniu rany za pomocą specjalnych preparatów i opatrunków. Po opanowaniu stanu zapalnego oraz wygojenia rany stosuje się odpowiednio dobraną klamrę na wrastające paznokcie albo wykonuje się zabieg Metoda Kostka Arkady w niektórych przypadkach dodatkowo wykonuje się plastyką wałów okołopaznokciowych.

 

    jak-wyleczyc-wrastajace-paznokcie1.jpgjak-wyleczyc-wrastajace-paznokcie2.jpgjak-wyleczyc-wrastajace-paznokcie3.jpg
Skontaktuj się z nami w najwygodniejszy dla Ciebie sposób. Zadzwoń: +48 12 359 55 51. Aby wysłać do nas wiadomość e-mail napisz na adres: gabinet@podomedicol.pl lub przyjedź do nas: Aleja Kijowska 22, 30-079 Kraków .
Z chęcią odpowiemy na każde pytanie.
Wszelkie prawa zastrze?one 2022