Metoda Kostka Arkady

Zabieg z wykorzystaniem Kostki Arkady to niezwykle skuteczna, bezinwazyjna metoda podologiczna, dzięki której możliwe jest rozwiązanie problemu wrastających paznokci – już po jednej wizycie w gabinecie.

 

Efekty zabiegu z użyciem Kostki Arkady

 

To przełomowe dla podologii narzędzie, skonstruowane przez polskiego wynalazcę – Adriana Arkadę. Metoda Arkady skutecznie uwalnia od dolegliwości charakterystycznych dla tego rodzaju komplikacji oraz korzystnie wpływa na kształt i estetykę zdeformowanych bądź zniszczonych paznokci, przywracając im zdrowy wygląd.

 

Jak przebiega zabieg z wykorzystaniem metody Arkady?


Podczas zabiegu płytka paznokcia naprowadzana jest na prawidłowy tor wzrostu przy użyciu manipulatorów umieszczonych w korpusie narzędzia. Efekt w ten sposób uzyskany utrwalony jest masą akrylową, dzięki czemu płytka paznokcia rośnie w prawidłowym torze wzrostu i nie ulega ponownej deformacji. Po opracowaniu masa akrylowa wygląda niemal jak płytka paznokcia. 

Zabieg jest całkowicie bezpieczny nawet w przypadkach grzybicy płytki czy przy stanach zapalnych. Masa akrylowa wykorzystywana do zabiegu zawiera srebro, które ma właściwości bakteriobójcze i przeciwgrzybiczne.

 

Czas leczenia

 

Czas leczenia wrastających paznokci z wykorzystaniem kostki Arkady zależy m.in. od:

 

  • stopnia zniekształcenia płytki paznokciowej,
  • typu wcześniej zastosowanych terapii, 

Po wykonaniu zabiegu konieczne są okresowe wizyty kontrolne, w czasie których może pojawić się potrzeba przeprowadzenia krótkiego zabiegu o charakterze korekcyjnym.

Wszelkie prawa zastrze?one 2020