Bezbolesne leczenie wrastających się i wkręcających paznokci

Zniekształceniu wrastającego paznokcia towarzyszy zaczerwienienie i obrzęk, co jest związane z uszkodzeniem tkanek miękkich i stanem zapalnym. Wkręcający paznokieć to nieprawidłowe rurkowate wygięcie paznokcia powodujące ucisk na łożysko paznokcia. Oba zniekształcenia wywołują ból i utrudniają chodzenie.

wrastający paznokieć

Leczenie wczesnych stadiów wrastających lub wkręcających się paznokci jest proste i bezbolesne. Nowoczesne metody stosowane przez podologa polegają m.in. na założeniu klamry ortonyksyjnej lub zastosowaniu kostki Arkady. Im wcześniej zgłosimy się do podologa, tym krócej będzie trwała terapia (nawet do 3-4 tygodni). Problemu nie należy bagatelizować – zwlekanie może prowadzić do zaostrzenia się stanu zapalnego, wystąpienia powikłań i wydłużenia czasu leczenia do kilku miesięcy.

 

Wrastające i wkręcające paznokcie – przyczyny

Wrastające lub wkręcające paznokcie wynikają z nieprawidłowego wzrostu paznokcia na boki – paznokieć zamiast rosnąć prosto, wżyna się w skórę lub podwija. Do czynników ryzyka można zaliczyć:

  • nieprawidłowe obcinanie paznokci (po bokach zamiast w linii prostej),
  • noszenie obuwia ściskającego palce (wąskie noski),
  • deformacje palców, np. rotacja koślawego palucha,
  • zaburzenia potliwości stóp,
  • powikłania źle wykonanej interwencji chirurgicznej,
  • predyspozycje genetyczne.

Klamra ortonyksyjna – jak działa?

Terapia klamrą ortonyksyjną należy do nieinwazyjnych metod leczenia wrastającego lub wkręcającego się paznokcia. Podolog zakłada na płytkę paznokcia specjalną klamrę, która koryguje kierunek wzrostu paznokcia. Zabieg jest bezbolesny i od razu likwiduje dyskomfort związany z wrastaniem paznokcia. Noszenie klamry ortonyksyjnej nie wiąże się z żadnym ograniczeniem aktywności – można normalnie chodzić i bez przeszkód uprawiać sport. Dzięki temu, że klamra przywraca prawidłowy kierunek wzrostu płytki paznokciowej, efekty leczenia są trwałe.

Skorzystaj z pomocy specjalistów, zarezerwuj wizytę

klamra tytanowaklamra Frasera

Metoda Arkady w leczeniu wrastających paznokci – na czym polega?

W metodzie Arkady zostaje przywrócony prawidłowy kształt płytki paznokcia. W trakcie zabiegu palec umieszcza się  w specjalnej loży, a podolog odbarcza tkanki miękkie z boku płytki paznokciowej za pomocą mikronarzędzi. Brzegi oraz płytka uwolnionego paznokcia są nadbudowywane masą akrylową, dzięki czemu paznokieć zyskuje zdrowy naturalny wygląd. Zabieg kostką Arkady trwa około 30 minut i jest bezbolesny. Zaletą tej metody jest natychmiastowy efekt kosmetyczny przy jednoczesnym leczeniu przyczyny deformacji. Zrekonstruowany paznokieć można malować i zdobić – nie wpływa na to przebieg leczenia.

Warto oddać swoje stopy profesjonaliście, który skutecznie pomoże rozwiązać problem. Zachęcamy do skorzystania z konsultacji podologicznej, podczas której podolog oceni stan paznokcia i ustali indywidulany plan leczenia.

przed zabiegiem kostka arkadyW trakcie zabiegu kostka arkady.jpgPo zabiegu kostka arkady

Metoda ArkadyMetoda kostka arkady

 

Skontaktuj się z nami w najwygodniejszy dla Ciebie sposób. Zadzwoń: +48 12 359 55 51. Aby wysłać do nas wiadomość e-mail napisz na adres: gabinet@podomedicol.pl lub przyjedź do nas: Aleja Kijowska 22, 30-079 Kraków .
Z chęcią odpowiemy na każde pytanie.
Wszelkie prawa zastrze?one 2020