Stopa biegacza a grzybica stóp

Kochasz biegać, planujesz kolejne starty, realizujesz plan treningowy co do minuty, ale czy odpowiednio dbasz o swoje stopy?

Jedną z przykrych dolegliwości, która może zepsuć radość z biegania jest grzybica paznokci stóp. Paznokcie zaatakowane grzybicą są kruche i łamliwe, stają się bardziej podatne na urazy, częściej dochodzi do ich całkowitego odklejenia się od macierzy. Grzybicy paznokci u stóp towarzyszy zwykle grzybica skóry między palcami. W trakcie biegu może się to wiązać z uporczywym swędzeniem, przykrym pieczeniem, a nawet bólem, a każdy kolejny kilometr staje się męczarnią.

 

Grzybica paznokci nóg – co robić?

 

Leczenie grzybicy paznokci u stóp najlepiej rozpocząć jak najwcześniej - zanim dojdzie do zniszczenia płytki paznokciowej i rozprzestrzeniania się grzybicy na pozostałe paznokcie. Gdy zauważysz nawet niewielką zmianę zabarwienia paznokcia lub inne objawy grzybicy paznokci nóg (pogrubienie i rozwarstwianie płytki, oddzielenie się od podłoża), udaj się do podologa, który przeprowadzi szczegółową diagnostykę i zaproponuje odpowiednie leczenie.  Jedną z nieinwazyjnych i skutecznych metod terapii grzybicy paznokci jest naświetlanie zajętej płytki paznokciowej wiązką lasera. Grzybica paznokci stóp stopniowo ustępuje, a Ty nie musisz się zamartwiać, że z powodu nieprzyjemnych dolegliwości zaniedbasz treningi.

 

Skorzystaj z pomocy specjalistów, zarezerwuj wizytę

Dezynfekcja obuwia po grzybicy

 

Wnętrze butów do biegania stanowi ciepłe, wilgotne i ciemne środowisko, w którym chętnie rozwijają się grzyby i bakterie. Aby nie doszło do ponownego zakażenia grzybicą, obuwie należy poddać dokładnej dezynfekcji. Pomoże to również zlikwidować nieprzyjemny zapach z wnętrza obuwia.

Dezynfekcja butów po grzybicy polega na bakteriobójczym i grzybobójczym oddziaływaniu jonów srebra, promieniowania UV oraz ozonu. Jest to całkowicie bezpieczna metoda nie powodująca żadnych mikrouszkodzeń na butach do biegania. Odkażanie butów po grzybicy u stóp najlepiej przeprowadzić od razu po rozpoczęciu leczenia grzybicy u podologa.

 

Grzybica paznokci u nóg biegacza – jak jej zapobiegać?

 

Skontaktuj się z nami w najwygodniejszy dla Ciebie sposób. Zadzwoń: +48 12 359 55 51. Aby wysłać do nas wiadomość e-mail napisz na adres: gabinet@podomedicol.pl lub przyjedź do nas: Aleja Kijowska 22, 30-079 Kraków .
Z chęcią odpowiemy na każde pytanie.
Wszelkie prawa zastrze?one 2021