Aleja Kijowska 22 | 534 572 440
biuro.podomedicol@gmail.com
Mogilska 69a | 788 007 740
centrummedyczne.podomedicol@gmail.com

Stopa biegacza a grzybica stóp


stopa-biegacza-a-grzybica-stop.jpg

Kochasz biegać, planujesz kolejne starty, realizujesz plan treningowy co do minuty, ale czy odpowiednio dbasz o swoje stopy?

Jedną z przykrych dolegliwości, która może zepsuć radość z biegania jest grzybica paznokci stóp. Paznokcie zaatakowane grzybicą są kruche i łamliwe, stają się bardziej podatne na urazy, częściej dochodzi do ich całkowitego odklejenia się od macierzy. Grzybicy paznokci u stóp towarzyszy zwykle grzybica skóry między palcami. W trakcie biegu może się to wiązać z uporczywym swędzeniem, przykrym pieczeniem, a nawet bólem, a każdy kolejny kilometr staje się męczarnią.

Grzybica paznokci nóg – co robić?

Leczenie grzybicy paznokci u stóp najlepiej rozpocząć jak najwcześniej - zanim dojdzie do zniszczenia płytki paznokciowej i rozprzestrzeniania się grzybicy na pozostałe paznokcie. Gdy zauważysz nawet niewielką zmianę zabarwienia paznokcia lub inne objawy grzybicy paznokci nóg (pogrubienie i rozwarstwianie płytki, oddzielenie się od podłoża), udaj się do podologa, który przeprowadzi szczegółową diagnostykę i zaproponuje odpowiednie leczenie.  Jedną z nieinwazyjnych i skutecznych metod terapii grzybicy paznokci jest naświetlanie zajętej płytki paznokciowej wiązką lasera. Grzybica paznokci stóp stopniowo ustępuje, a Ty nie musisz się zamartwiać, że z powodu nieprzyjemnych dolegliwości zaniedbasz treningi.

Dezynfekcja obuwia po grzybicy

Wnętrze butów do biegania stanowi ciepłe, wilgotne i ciemne środowisko, w którym chętnie rozwijają się grzyby i bakterie. Aby nie doszło do ponownego zakażenia grzybicą, obuwie należy poddać dokładnej dezynfekcji. Pomoże to również zlikwidować nieprzyjemny zapach z wnętrza obuwia.

Dezynfekcja butów po grzybicy polega na bakteriobójczym i grzybobójczym oddziaływaniu jonów srebra, promieniowania UV oraz ozonu. Jest to całkowicie bezpieczna metoda nie powodująca żadnych mikrouszkodzeń na butach do biegania. Odkażanie butów po grzybicy u stóp najlepiej przeprowadzić od razu po rozpoczęciu leczenia grzybicy u podologa.

Grzybica paznokci u nóg biegacza – jak jej zapobiegać?

Umów się na konsultację!

Proces leczenia rozpoczynamy od konsultacji, w trakcie której diagnozujemy problem, z jakim zmaga się pacjent i ustalamy dalszy plan terapii.
Nasze placówki:
logo

Podomedicol - gabinet podologiczny

Aleja Kijowska 22 30-079 Kraków
  • 534 572 440
  • 12 359 55 51
  • biuro.podomedicol@gmail.com
Rejestracja on-line

Podomedicol Centrum Medyczne

ul. Mogilska 69a 31-516 Kraków
  • 788 007 740
  • 12 357 47 64
  • centrummedyczne.podomedicol@gmail.com
Rejestracja on-line