Rekonstrukcja paznokcia

Rekonstrukcja paznokci to bezbolesny zabieg o charakterze estetycznym, którego celem jest ukrycie ubytków w płytce paznokciowej powstałych na skutek urazów mechanicznych lub zmian chorobowych. Wiele ubytków powstaje również po zabiegu chirurgicznego zrywania wrastających paznokci, gdy zostaje uszkodzona macierz i łożysko, a tym samym zahamowany odrost naturalnej płytki paznokcia

 

Jak przebiega zabieg rekonstrukcji paznokci?

We wszystkich wymienionych przypadkach możemy przeprowadzić rekonstrukcję fragmentu paznokcia przy użyciu antybakteryjnej i antygrzybicznej żelowej lub akrylowej masy. Warunkiem prawidłowej protetyki jest posiadanie przez pacjenta 1/3 części naturalnej płytki paznokciowej oraz całkowite wyleczenie grzybicy.

 

Efekty rekonstrukcji paznokci

Efekty zabiegu reprezentują zarówno walory estetyczne, jak i praktyczne – zrekonstruowany paznokieć wygląda naturalnie, zapobiega powstawaniu nowych źródeł grzybiczych oraz uwalnia stopę od dyskomfortu w czasie noszenia skarpet oraz obuwia. W naszym gabinecie wykorzystywana jest również metoda Unguisan Classic, która umożliwia zaawansowaną rekonstrukcję paznokci przy zastosowaniu dwóch technik: odlewanie paznokcia lub z użyciem indywidualnie wykonanej protezy. 

 

Rekonstrukcja paznokci to doskonały zabieg dla wszystkich osób cierpiących z powodu nieestetycznych ubytków płytki paznokciowej, które nie pozostają bez wpływu na ich codzienne funkcjonowanie.

Wszelkie prawa zastrze?one 2020