Aleja Kijowska 22 | 534 572 440
biuro.podomedicol@gmail.com
Mogilska 69a | 788 007 740
centrummedyczne.podomedicol@gmail.com

Rekonstrukcja paznokci to bezbolesny zabieg o charakterze estetycznym, którego celem jest ukrycie ubytków w płytce paznokciowej powstałych na skutek urazów mechanicznych lub zmian chorobowych. Wiele ubytków powstaje również po zabiegu chirurgicznego zrywania wrastających paznokci, gdy zostaje uszkodzona macierz i łożysko, a tym samym zahamowany odrost naturalnej płytki paznokcia

Jak przebiega zabieg rekonstrukcji paznokci?

We wszystkich wymienionych przypadkach możemy przeprowadzić rekonstrukcję fragmentu paznokcia przy użyciu antybakteryjnej i antygrzybicznej żelowej lub akrylowej masy. Warunkiem prawidłowej protetyki jest posiadanie przez pacjenta 1/3 części naturalnej płytki paznokciowej oraz całkowite wyleczenie grzybicy.

Efekty rekonstrukcji paznokci

Efekty zabiegu reprezentują zarówno walory estetyczne, jak i praktyczne – zrekonstruowany paznokieć wygląda naturalnie, zapobiega powstawaniu nowych źródeł grzybiczych oraz uwalnia stopę od dyskomfortu w czasie noszenia skarpet oraz obuwia. W naszym gabinecie wykorzystywana jest również metoda Unguisan Classic, która umożliwia zaawansowaną rekonstrukcję paznokci przy zastosowaniu dwóch technik: odlewanie paznokcia lub z użyciem indywidualnie wykonanej protezy. 

Rekonstrukcja paznokci to doskonały zabieg dla wszystkich osób cierpiących z powodu nieestetycznych ubytków płytki paznokciowej, które nie pozostają bez wpływu na ich codzienne funkcjonowanie.

Umów się na konsultację!
Proces leczenia rozpoczynamy od konsultacji, w trakcie której diagnozujemy problem, z jakim zmaga się pacjent i ustalamy dalszy plan terapii.
Nasze placówki:
logo

Podomedicol - gabinet podologiczny

Aleja Kijowska 22 30-079 Kraków
Rejestracja on-line

Podomedicol Centrum Medyczne

ul. Mogilska 69a 31-516 Kraków
Rejestracja on-line