Plastyka wałów okołopaznokciowych - wrastające paznokcie

Plastyka wałów okołopaznokciowych, nazywana inaczej chirurgiczną korektą wałów, to zabieg mający na celu usunięcie przerośniętych wałów okołopaznokciowych. Przeprowadza się go u pacjentów z problemem wrastających paznokci, zwłaszcza cierpiących z powodu nawracających stanów, w których inne metody okazały się nieskuteczne. Długotrwały ucisk wrastającego paznokcia na sąsiadująca tkankę oraz związane z tym częste zmiany zapalne powodują przerost wałów, co w konsekwencji prowadzi do nasilenia bolesnych objawów.

W gabinecie Podomedicol przeprowadzamy plastykę wałów paznokciowych wg Arkady, która wyróżnia się tym spośród innych tego typu zabiegów, że jest poprzedzona metodą Arkady. Zabieg na kostce Arkady powoduje odbudowę i utrwalenie kształtu często zniszczonej płytki paznokciowej, zapobiegając przez to ewentualnemu zapadaniu się płytki i przez to nawrotom dolegliwości po plastyce. Tak wykonana plastyka wałów okołopaznokciowych najczęściej okazuje się zabiegiem bardzo skutecznym i nie wymagającym kontynuacji leczenia.

 Jak przebiega zabieg?

Plastyka jest zabiegiem, w którym stosuje się miejscowe znieczulenie. Linia cięcia w plastyce wg Arkady jest dostosowana do danego stanu palca i paznokcia po to, aby uzyskać najlepsze możliwie efekty. Szwy zdejmowane są po 13-14 dniach od zabiegu. Zarówno tuż po zabiegu jak i po zdjęciu szwów zaleca się pacjentowi w miarę normalne funkcjonowanie bez większych ograniczeń, co skutkuje lepszym gojeniem palca i szybkim powrotem do codziennego życia. Dotyczy to zwłaszcza chodu, który od początku powinien być normalny.

Przed plastyką każdy pacjent otrzymuje specjalne wytyczne, dzięki którym przygotowuje się do zabiegu oraz wie jak postępować już po samym zabiegu, np. kiedy i jak zmieniać opatrunki. Kilka dni po zdjęciu szwów pacjent zaczyna stosować przez kilka tygodni serum TC16 na bliznę po cięciu, co powoduje całkowite zniknięcie śladów po zabiegu i skutkuje powstaniem ładnego efektu kosmetycznego.

Wszelkie prawa zastrze?one 2020