Pedicure medyczny Kraków - podstawowy zabieg podologiczny

Pedicure podologiczny to specjalistyczny rodzaj pedicure o charakterze leczniczym, który polega na usunięciu zmian skórnych powstałych w wyniku wielu chorób, deformacji stóp oraz czynników zewnętrznych, takich jak np. ciasne obuwie.

W odróżnieniu od pedicure kosmetycznego podolog zakłada pacjentowi kartę i przeprowadza szczegółowy wywiad w celu postawienia właściwej diagnozy problemu, dobrania odpowiedniej terapii oraz określenia sposób pielęgnacji stóp.

Pedicure leczniczy jest bezbolesny, przeprowadza go wykwalifikowany specjalista przy użyciu profesjonalnego sprzętu.

Proces leczniczy rozpoczyna postawienie odpowiedniej diagnozy i zaproponowanie metod oraz preparatów, które pomogą rozwiązać problem danej osoby.

Zdrowe stopy w dobrej kondycji odgrywają ważną rolę w naszym organizmie – powodujące dyskomfort otarcia i odciski wymuszają zmianę ułożenia stopy w bucie, co stanowi obciążenie dla stawów, kolan oraz kręgosłupa.

O stopy powinny szczególnie zadbać osoby z nadwagą, borykające się z problemami skórnymi, a także kobiety w ciąży. Pedicure leczniczy stanowi również istotny element profilaktyki i pielęgnacji tzw. stopy cukrzycowej w przypadku osób chorych na cukrzycę, której zaniedbanie może prowadzić do poważnych powikłań.

    pedicure-podologiczny-2_1x1.jpgpedicure-podologiczny-4_1x1.jpgpedicure_podologiczny_3_1x1.jpg
Wszelkie prawa zastrze?one 2020