Na czym polega leczniczy pedicure?

Wykonywane procedury obejmują m.in. usuwanie nieestetycznych lub bolesnych zgrubień skóry (modzeli i odcisków), terapię pękających pięt, opracowanie paznokci oraz zastosowanie profesjonalnych środków odżywczych lub leczniczych. Pedicure podologiczny nie tylko przywraca stopom estetyczny wygląd, ale przede wszystkim umożliwia wyleczenie patologicznych zmian. Zabieg jest zawsze poprzedzony dokładną diagnostyką, którą przeprowadza podolog – specjalista wszechstronnie wykształcony w zakresie problematyki schorzeń stóp. Odróżnia to leczniczy pedicure podologiczny od klasycznego pedicure wykonywanego w zwykłych gabinetach kosmetycznych. Oddając swoje stopy w ręce specjalisty zyskują Państwo pewność, że zastosowane metody będą skuteczne i jednocześnie bezpieczne. Źle postawiona diagnoza i pedicure wykonany „jak dla każdej stopy” mogą skutkować wystąpieniem przykrych powikłań, zwłaszcza u osób o profilu stopy wrażliwej.

Pedicure medyczny – dla kogo jest wskazany?

Leczniczy pedicure jest szczególnie wskazany osobom, których stopy z określonych powodów są bardziej narażone na powstawanie patologii w obrębie skóry i paznokci:

  • Schorzenia metaboliczne, choroby naczyń - cukrzyca, miażdżyca tętnic kończyn dolnych, żylaki

Stany te predysponują do zaburzeń troficznych tkanek w obrębie stóp. Skóra w przebiegu powyższych schorzeń jest bardzo delikatna, podatna na uszkodzenia, a skaleczenia czy nawet zwykłe otarcia goją się bardzo długo. Zwłaszcza osoby chorujące na cukrzycę powinny regularnie poddawać się zabiegom medycznego pedicure – ma to ogromne znaczenie dla profilaktyki powstawania owrzodzeń (niejednokrotnie grożących amputacją palców lub stopy).

  • Wady stóp – płaskostopie, koślawość paluchów, stopa końsko-szpotawa,

Zmieniony kształt, zaburzona biomechanika i nieprawidłowe przetaczanie stopy prowadzą do miejscowych przeciążeń na podeszwie stóp i reakcji obronnej skóry w postaci nawracających bolesnych modzeli. Deformacje stóp częściej występują u osób chorych na reumatoidalne zapalenie stawów (RZS) oraz u osób cierpiących na schorzenia neurologiczne.

  • Przewlekłe przeciążenia związane z trybem życia lub użytkowanym obuwiem

- sportowcy - stopa biegacza poddawana jest ogromnym przeciążeniom mechanicznym, a ponadto wskutek przebywania stopy w zawilgoconych butach ryzyko rozwoju grzybicy jest podwyższone. Regularna kontrola stanu stóp i odpowiednia pielęgnacja skóry mogą uchronić przed przykrym problemem dermatologicznym jak i poprawić komfort podczas treningów biegowych,

- kobiety, które z racji wykonywanego zawodu muszą na co dzień użytkować obuwie na wysokim obcasie –częściej borykają się z problemem bolesnych odcisków, nagniotków na palcach oraz z otarciami pięt,  

- osoby otyłe i kobiety w ciąży – częściej występują nieestetyczne zgrubienia skóry i pękające pięty.

Skorzystaj z pomocy specjalistów, zarezerwuj wizytę

  • Osoby starsze - zwłaszcza z szerokim wachlarzem chorób przewlekłych, z trudnościami w wykonywaniu codziennych czynności.

Pedicure leczniczy – jak wygląda zabieg?

Po zebraniu wywiadu oraz przeprowadzeniu badania stóp podolog przystępuje do zabiegu pedicure, w ramach którego wykonywane są:

  • prawidłowe obcięcie i oszlifowanie paznokci,
  • opracowanie wałów paznokciowych,
  • usunięcie bolesnych pęcherzy, nadmiaru zrogowaciałej skóry, modzeli, odcisków,
  • wygładzenie powierzchni skóry,
  • nawilżenie skóry kremem bogatym w substancje odżywcze lub zastosowanie środka leczniczego (w zależności od potrzeb).

W razie konieczności zabieg pedicure uzupełnia się o metody korekty wrastających paznokci lub specyficzną terapię zmian skórnych.

Czy zabieg jest bezbolesny?

Profesjonalnie wykonany zabieg pedicure jest całkowicie bezbolesny. Nowoczesne urządzenia, jakimi dysponuje podolog, pozwalają na skuteczne i jednocześnie delikatne usunięcie stwardniałej skóry.

Pedicure u podologa – jakie efekty?

Skóra stóp po zabiegu jest miękka i gładka w dotyku, a w miejscach po usuniętych nagniotkach lub modzelach odczuwana jest wyraźna ulga. Zaniedbane problemy stóp mogą wymagać kilku wizyt celem przywrócenia pożądanej kondycji skóry lub paznokci.

Gdzie najlepiej wykonać pedicure leczniczy?

Jeśli to możliwe, należy zweryfikować kwalifikacje oraz doświadczenie personelu wykonującego pedicure. Jeśli cierpimy na rzadkie schorzenie, warto zapytać czy podolog zajmował się już podobnym przypadkiem i jakie efekty udało mu się uzyskać dzięki wykonaniu pedicure u tej osoby.

pedicure leczniczyopracowanie paznokci pedicure leczniczy

Skontaktuj się z nami w najwygodniejszy dla Ciebie sposób. Zadzwoń: +48 12 359 55 51. Aby wysłać do nas wiadomość e-mail napisz na adres: gabinet@podomedicol.pl lub przyjedź do nas: Aleja Kijowska 22, 30-079 Kraków .
Z chęcią odpowiemy na każde pytanie.
Wszelkie prawa zastrze?one 2021