Aleja Kijowska 22 | 534 572 440
biuro.podomedicol@gmail.com
Mogilska 69a | 788 007 740
centrummedyczne.podomedicol@gmail.com

Zabieg z wykorzystaniem Kostki Arkady to niezwykle skuteczna, bezinwazyjna metoda podologiczna, dzięki której możliwe jest rozwiązanie problemu wrastających paznokci – już po jednej wizycie w gabinecie.

Efekty zabiegu z użyciem Kostki Arkady

To przełomowe dla podologii narzędzie, skonstruowane przez polskiego wynalazcę – Adriana Arkadę. Metoda Arkady skutecznie uwalnia od dolegliwości charakterystycznych dla tego rodzaju komplikacji oraz korzystnie wpływa na kształt i estetykę zdeformowanych bądź zniszczonych paznokci, przywracając im zdrowy wygląd.

Jak przebiega zabieg z wykorzystaniem metody Arkady?


Podczas zabiegu płytka paznokcia naprowadzana jest na prawidłowy tor wzrostu przy użyciu manipulatorów umieszczonych w korpusie narzędzia. Efekt w ten sposób uzyskany utrwalony jest masą akrylową, dzięki czemu płytka paznokcia rośnie w prawidłowym torze wzrostu i nie ulega ponownej deformacji. Po opracowaniu masa akrylowa wygląda niemal jak płytka paznokcia.

Zabieg jest całkowicie bezpieczny nawet w przypadkach grzybicy płytki czy przy stanach zapalnych. Masa akrylowa wykorzystywana do zabiegu zawiera srebro, które ma właściwości bakteriobójcze i przeciwgrzybiczne.

Czas leczenia

Czas leczenia wrastających paznokci z wykorzystaniem kostki Arkady zależy m.in. od:

  • stopnia zniekształcenia płytki paznokciowej,
  • typu wcześniej zastosowanych terapii, 

Po wykonaniu zabiegu konieczne są okresowe wizyty kontrolne, w czasie których może pojawić się potrzeba przeprowadzenia krótkiego zabiegu o charakterze korekcyjnym.

Umów się na konsultację!
Proces leczenia rozpoczynamy od konsultacji, w trakcie której diagnozujemy problem, z jakim zmaga się pacjent i ustalamy dalszy plan terapii.
Nasze placówki:
logo

Podomedicol - gabinet podologiczny

Aleja Kijowska 22 30-079 Kraków
Rejestracja on-line

Podomedicol Centrum Medyczne

ul. Mogilska 69a 31-516 Kraków
Rejestracja on-line