Kostka Arkady - metoda leczenia wrastających paznokci

Zabieg kostką Arkady to innowacyjna metoda leczenia bolesnego problemu, jakim są wrastające paznokcie u nóg. Metoda Arkady umożliwia korekcję toru wzrostu płytki paznokciowej oraz przywrócenie odpowiedniego kształtu i naturalnego wyglądu paznokcia. Dolegliwości bólowe towarzyszące wrastającym paznokciom udaje się skutecznie złagodzić już na pierwszej wizycie u podologa. Metodę Arkady cechuje jednocześnie nieinwazyjność oraz bezpieczeństwo. Zabieg kostką Arkady można wykonywać nawet u osób z kruchymi, łamliwymi paznokciami oraz u pacjentów chorych na neuropatię.

Nazwa zabiegu pochodzi od nazwiska polskiego twórcy tej metody – Adriana Arkady. Kostka Arkady to opatentowane urządzenie, które umożliwia precyzyjną i bezpieczną pracę na płytce paznokcia. Metoda Arkady jest powszechnie znana i ceniona nie tylko w Polsce, ale również za granicą.

Metoda kostka arkady - jak wygląda zabieg?

Palec z problemem wrastającego paznokcia zostaje umieszczony i unieruchomiony w korpusie kostki. Urządzenie posiada liczne otwory, przez które wprowadzane są ruchome narzędzia. Podolog, operując narzędziami, jest w stanie bardzo precyzyjnie ustawić paznokieć w prawidłowej pozycji. Brzegi wrośniętego paznokcia zostają uniesione i zabezpieczone tak, aby nie podrażniały tkanek miękkich. Optymalnie ukształtowany paznokieć utrwalany jest we właściwej pozycji za pomocą żywicy akrylowej. Żywica akrylowa stanowi również rusztowanie dla nadbudowy osłabionej lub ukruszonej płytki paznokciowej. Zawarte w żywicy akrylowej srebro posiada właściwości przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze. Podczas zabiegu kostką Arkady formowane są również wały paznokciowe – dzięki temu uzyskuje się trwały efekt korekcji wrastającego paznokcia. 

Kostka Arkady – bezpieczeństwo zabiegu

Wszystkie narzędzia wykorzystywane do korekcji paznokcia (łopatki, haczyki, manipulatory) są poddawane dokładnej sterylizacji. Jednocześnie kostka Arkady nie wiąże się z przecinaniem skóry – jest to metoda nieinwazyjna i w pełni bezpieczna. Metoda Arkady znajduje zastosowanie w leczeniu wrastających paznokci ze stanem zapalnym tkanek miękkich. Palec zostaje stabilnie zablokowany w urządzeniu tak, że zabiegowi z reguły mogą towarzyszyć jedynie lekkie odczucia związane z manipulacją narzędzi. Podolog zadba o to, aby w każdym przypadku zabieg pozostał w pełni komfortowy i bezbolesny dla Pacjenta.

Skorzystaj z pomocy specjalistów, zarezerwuj wizytę

Postępowanie po zabiegu

Celem podtrzymania efektów leczenia bardzo istotne jest stosowanie się do zaleceń podologa. Paznokieć należy skracać i pielęgnować w określony przez podologa sposób. Nie ma przeciwwskazań co do malowania i zdobienia paznokci.  Po zabiegu można od razu chodzić. Warto pamiętać o doborze obuwia swobodnie mieszczącego wszystkie palce. Nie bez znaczenia pozostaje także redukcja masy ciała oraz leczenie chorób współistniejących.

Kostka Arkady a inne metody

Do pozostałych metod leczenia wrastających paznokci zalicza się: klamry na wrastające paznokcie, całkowite usunięcie płytki paznokciowej, chirurgiczne wycięcie paznokcia. Metodę Arkady wyróżnia najwyższa trwałość wyników leczenia oraz najszybszy efekt przeciwbólowy. Wysoka skuteczność kostki Arkady wynika z oddziaływania na całą powierzchnię paznokcia i właściwości żywicy akrylowej.

Pacjenci, u których zastosowano metodę Arkady, byli bardzo mile zaskoczeni efektywnością zabiegu. Nie mogli uwierzyć, że ból towarzyszący wrastającym paznokciom można tak szybko zniwelować, a paznokieć może nabrać estetycznego wyglądu już podczas pierwszej wizyty.

Skontaktuj się z nami w najwygodniejszy dla Ciebie sposób. Zadzwoń: +48 12 359 55 51. Aby wysłać do nas wiadomość e-mail napisz na adres: gabinet@podomedicol.pl lub przyjedź do nas: Aleja Kijowska 22, 30-079 Kraków .
Z chęcią odpowiemy na każde pytanie.
Wszelkie prawa zastrze?one 2020