Jak leczyć grzybice paznokci?

Grzybica to druga po cukrzycy epidemia globalna. Grzybica paznokci jest chorobą, którą bardzo łatwo się zarazić a znacznie trudniej jest ją wyleczyć. Grzybicę wywołują najczęściej dermatofity rzadziej drożdżaki i pleśniaki. Zakażone paznokcie zmieniają swój wygląd oraz strukturę, pojawiają się przebarwienia, paznokcie stają się kruche i łamliwe wyglądają jakby, były spróchniałe oraz mają specyficzny zapach . Infekcja grzybicza paznokci , częściej atakuje paznokcie stop niż dłoni. Może występować na jednej płytce ale z czasem może zainfekować kolejne.

grzybica paznokci jak leczyc

Częściej chorują osoby dorosłe i w podeszłym wieku niż osoby młode. Jeżeli doszło już do zakażenia, trzeba zdawać sobie sprawę, że nawet w początkowym stadium nie ustąpi sama. Grzybica paznokci najczęściej dotyka osoby z obniżoną odpornością, przyczyniają się również do tego choroby ogólnoustrojowe takie jak: np. cukrzyca, otyłość, zaburzenia hormonalne czy niedokrwistość, a także przyjmowanie antybiotyków oraz leków immunosupresyjnych. Do rozwoju infekcji przyczyniają się również: niewyleczona grzybica stóp, nadpotliwość, uszkodzenia mechaniczne płytki paznokcia oraz chodzenie boso w miejscach publicznych typu basen czy sauna. Grzybica ogólnie lubi środowisko ciepłe i wilgotne dlatego tak ważne jest noszenie bawełnianych skarpet oraz zmiana obuwia w ciągu dnia. Grzybica paznokci wymaga leczenia , domowe sposoby są często zbyt słabe, aby poradzić sobie z problemem. Leczenie jest bardzo trudno i długotrwałe dlatego należy się uzbroić w cierpliwość oraz przestrzegać odpowiedniej higieny stop. W tym celu należy udać się do podologa bądź dermatologa. Leczenie powinno się rozpocząć od wykonania badania mykologicznego, grzybicy nie stwierdzamy na oko.

 

Grzybicę paznokci można leczyć na wiele sposobów np.:

 

  • lekami doustnymi
  • środkami do stosowania miejscowego
  • za pomocą lasera

W przypadku ciężkiego, uporczywego zakażenia, terapie można łączyć, skojarzone terapie mają na celu wyższą skuteczność leczenia. W leczeniu grzybicy dużą rolę odgrywa również odpowiednia dieta:

Skorzystaj z pomocy specjalistów, zarezerwuj wizytę

  • uzupełnienie niedoborów witamin z grupy B
  • dieta lekkostrawna
  • ograniczenie, bądź wyeliminowanie cukru
  • włączenie probiotyków
  • picie wody 2-3 litrów na dobę

 

Ile trwa leczenie Grzybicy paznokci?

 

Leczenie grzybicy paznokci trwa nawet do roku tyle mniej więcej potrzeba na całkowity odrost zdrowej płytki. W naszym gabinecie prowadzimy pacjenta przez ten cały czas, wizyty kontrolne odbywają się średnio co miesiąc w celu doczyszczenia płytki oraz sprawdzeniu postępów terapii. Należy jednak ściśle stosować się do zaleceń i uzbroić w cierpliwość.

Jedną z najskuteczniejszych innowacyjnych metod leczenia grzybicy jest terapia Laserem Lunula to profesjonalne urządzenie, które w bezpieczny i bezbolesny sposób leczy grzybicę paznokci.

Terapia składa się z serii kilkunastominutowych zabiegów, dzięki którym przywrócimy im zdrową kondycję oraz piękny wygląd. Ilość potrzebnych zabiegów jest uzależniona od poziomu zaawansowania choroby oraz indywidualnych predyspozycji organizmu i zostaje ustalona na wstępnej konsultacji.

Skontaktuj się z nami w najwygodniejszy dla Ciebie sposób. Zadzwoń: +48 12 359 55 51. Aby wysłać do nas wiadomość e-mail napisz na adres: gabinet@podomedicol.pl lub przyjedź do nas: Aleja Kijowska 22, 30-079 Kraków .
Z chęcią odpowiemy na każde pytanie.
Wszelkie prawa zastrze?one 2021