Aleja Kijowska 22 | 534 572 440
biuro.podomedicol@gmail.com
Mogilska 69a | 788 007 740
centrummedyczne.podomedicol@gmail.com

Jak leczyć grzybice paznokci?


jak-leczyc-grzybice-paznokci.jpg

Grzybica to druga po cukrzycy epidemia globalna. Grzybica paznokci jest chorobą, którą bardzo łatwo się zarazić a znacznie trudniej jest ją wyleczyć. Grzybicę wywołują najczęściej dermatofity rzadziej drożdżaki i pleśniaki. 

Zakażone paznokcie zmieniają swój wygląd oraz strukturę, pojawiają się przebarwienia, paznokcie stają się kruche i łamliwe wyglądają jakby, były spróchniałe oraz mają specyficzny zapach. Infekcja grzybicza paznokci , częściej atakuje paznokcie stop niż dłoni. Może występować na jednej płytce ale z czasem może zainfekować kolejne.

 grzybica paznokci jak leczyc 

Częściej chorują osoby dorosłe i w podeszłym wieku niż osoby młode. Jeżeli doszło już do zakażenia, trzeba zdawać sobie sprawę, że nawet w początkowym stadium nie ustąpi sama. 

Grzybica paznokci najczęściej dotyka osoby z obniżoną odpornością, przyczyniają się również do tego choroby ogólnoustrojowe takie jak: np. cukrzyca, otyłość, zaburzenia hormonalne czy niedokrwistość, a także przyjmowanie antybiotyków oraz leków immunosupresyjnych. Do rozwoju infekcji przyczyniają się również: niewyleczona grzybica stóp, nadpotliwość, uszkodzenia mechaniczne płytki paznokcia oraz chodzenie boso w miejscach publicznych typu basen czy sauna. 

Grzybica ogólnie lubi środowisko ciepłe i wilgotne dlatego tak ważne jest noszenie bawełnianych skarpet oraz zmiana obuwia w ciągu dnia. Grzybica paznokci wymaga leczenia , domowe sposoby są często zbyt słabe, aby poradzić sobie z problemem. Leczenie jest bardzo trudno i długotrwałe dlatego należy się uzbroić w cierpliwość oraz przestrzegać odpowiedniej higieny stop. W tym celu należy udać się do podologa bądź dermatologa. 

Leczenie powinno się rozpocząć od wykonania badania mykologicznego, grzybicy nie stwierdzamy na oko. Grzybicę paznokci można leczyć na wiele sposobów np.:

W przypadku ciężkiego, uporczywego zakażenia, terapie można łączyć, skojarzone terapie mają na celu wyższą skuteczność leczenia. W leczeniu grzybicy dużą rolę odgrywa również odpowiednia dieta: 

Ile trwa leczenie Grzybicy paznokci? 

Leczenie grzybicy paznokci trwa nawet do roku tyle mniej więcej potrzeba na całkowity odrost zdrowej płytki. W naszym gabinecie prowadzimy pacjenta przez ten cały czas, wizyty kontrolne odbywają się średnio co miesiąc w celu doczyszczenia płytki oraz sprawdzeniu postępów terapii. Należy jednak ściśle stosować się do zaleceń i uzbroić w cierpliwość. 

Jedną z najskuteczniejszych innowacyjnych metod leczenia grzybicy jest terapia Laserem Lunula to profesjonalne urządzenie, które w bezpieczny i bezbolesny sposób leczy grzybicę paznokci. Terapia składa się z serii kilkunastominutowych zabiegów, dzięki którym przywrócimy im zdrową kondycję oraz piękny wygląd. Ilość potrzebnych zabiegów jest uzależniona od poziomu zaawansowania choroby oraz indywidualnych predyspozycji organizmu i zostaje ustalona na wstępnej konsultacji.

Umów się na konsultację!
Proces leczenia rozpoczynamy od konsultacji, w trakcie której diagnozujemy problem, z jakim zmaga się pacjent i ustalamy dalszy plan terapii.
Nasze placówki:
logo

Podomedicol - gabinet podologiczny

Aleja Kijowska 22 30-079 Kraków
Rejestracja on-line

Podomedicol Centrum Medyczne

ul. Mogilska 69a 31-516 Kraków
Rejestracja on-line