Aleja Kijowska 22 | 534 572 440
biuro.podomedicol@gmail.com
Mogilska 69a | 788 007 740
centrummedyczne.podomedicol@gmail.com

Grzybica paznokci u cukrzyka


Osoby chore na cukrzycę są bardziej narażone na wystąpienie grzybicy paznokci i skóry stóp. Częstsze zachorowania na grzybicę obserwuje się u osób z niewyrównaną cukrzycą, u których dochodzi do gwałtownych zmian poziomu glukozy we krwi. Większe ryzyko rozwoju grzybicy paznokci wynika głównie z zaburzeń immunologicznych, uszkodzeń nerwów obwodowych, upośledzenia ukrwienia oraz wtórnych deformacji stopy. Stopę cukrzyka cechuje łatwość zakażenia i niewydolność naturalnych mechanizmów walki z infekcjami, w tym z grzybicą stóp. W gabinecie Podomedicol w Krakowie oferujemy profesjonalną pielęgnację stopy cukrzycowej oraz skuteczne leczenie grzybicy paznokci.

Przyczyny grzybicy paznokci u stóp

Infekcja i łatwe rozprzestrzenianie się grzybicy stóp na paznokcie u osoby chorej na cukrzycę może wynikać z:

Objawy grzybicy paznokci

Grzybica paznokci na stopach cukrzyka może mieć cięższy przebieg. Paznokcie zainfekowane grzybicą zmieniają zabarwienie na żółtoszare, stają się pogrubiałe, pofałdowane i łamliwe. Grzybica paznokci może prowadzić do ukruszenia się płytki lub oddzielenia paznokcia od macierzy. Jest to bardzo nieestetyczny problem. Dodatkowo mikrourazy tkanek miękkich zwiększają ryzyko wnikania innych drobnoustrojów (np. bakterii).

Leczenie grzybicy paznokci u cukrzyka

W naszym gabinecie w Krakowie prowadzimy profesjonalne i skuteczne leczenie grzybicy paznokci. Terapia powinna być jak najmniej inwazyjna i nie powodować dalszych uszkodzeń tkanek. Jedną z nowoczesnych metod leczenia grzybicy paznokci jest naświetlanie płytki paznokciowej wiązką lasera. Leczenie grzybicy czasem uzupełnia się specjalnymi kremami antygrzybiczymi lub doustnym podaniem leków.

Leczenie wymaga od Pacjenta cierpliwości – całkowite wyleczenie następuje wtedy, gdy paznokieć odrośnie na pełną długość bez oznak grzybicy. Trwa to z reguły około 10-12 miesięcy.

Noszone obuwie powinno zostać odkażone w specjalnym urządzeniu do dezynfekcji. Buty dla cukrzyka (cholewka) powinny być wykonane z naturalnej skóry lub przewiewnych miękkich materiałów. Pozwoli to swobodnie pomieścić stopę wraz z palcami i stworzyć suche środowisko sprzyjające leczeniu grzybicy paznokci.

Umów się na konsultację!

Proces leczenia rozpoczynamy od konsultacji, w trakcie której diagnozujemy problem, z jakim zmaga się pacjent i ustalamy dalszy plan terapii.
Nasze placówki:
logo

Podomedicol - gabinet podologiczny

Aleja Kijowska 22 30-079 Kraków
  • 534 572 440
  • 12 359 55 51
  • biuro.podomedicol@gmail.com
Rejestracja on-line

Podomedicol Centrum Medyczne

ul. Mogilska 69a 31-516 Kraków
  • 788 007 740
  • 12 357 47 64
  • centrummedyczne.podomedicol@gmail.com
Rejestracja on-line