Pedicure leczniczy - podstawowy zabieg podologiczny

Pedicure podologiczny to specjalistyczny rodzaj pedicure o charakterze leczniczym, który polega na usunięciu zmian skórnych powstałych w wyniku wielu chorób, deformacji stóp oraz czynników zewnętrznych, takich jak np. ciasne obuwie.

W odróżnieniu od pedicure kosmetycznego podolog zakłada pacjentowi kartę i przeprowadza szczegółowy wywiad w celu postawienia właściwej diagnozy problemu, dobrania odpowiedniej terapii oraz określenia sposób pielęgnacji stóp.

Pedicure jest bezbolesny, przeprowadza go wykwalifikowany specjalista przy użyciu profesjonalnego sprzętu.

Proces leczniczy rozpoczyna postawienie odpowiedniej diagnozy i zaproponowanie metod oraz preparatów, które pomogą rozwiązać problem danej osoby.

Zdrowe stopy w dobrej kondycji odgrywają ważną rolę w naszym organizmie – powodujące dyskomfort otarcia i odciski wymuszają zmianę ułożenia stopy w bucie, co stanowi obciążenie dla stawów, kolan oraz kręgosłupa.

O stopy powinny szczególnie zadbać osoby z nadwagą, borykające się z problemami skórnymi, a także kobiety w ciąży. Pedicure leczniczy stanowi również istotny element profilaktyki i pielęgnacji tzw. stopy cukrzycowej w przypadku osób chorych na cukrzycę, której zaniedbanie może prowadzić do poważnych powikłań.

Wszelkie prawa zastrzeżone 2018