• Grzybica paznokci u cukrzyka

  Osoby chore na cukrzycę są bardziej narażone na wystąpienie grzybicy paznokci i skóry stóp.  W gabinecie Podomedicol w Krakowie oferujemy profesjonalną pielęgnację stopy cukrzycowej oraz skuteczne leczenie grzybicy paznokci.

 • Stopa biegacza a grzybica stóp

  Stopa biegacza a grzybica stóp

  Kochasz biegać, planujesz kolejne starty, realizujesz plan treningowy co do minuty, ale czy odpowiednio dbasz o swoje stopy? Jedną z przykrych dolegliwości, która może zepsuć radość z biegania jest grzybica paznokci stóp. Paznokcie zaatakowane grzybicą są kruche i łamliwe, stają się bardziej podatne na urazy, częściej dochodzi do ich całkowitego odklejenia się od macierzy. Grzybicy paznokci u stóp towarzyszy zwykle grzybica skóry między palcami. W trakcie biegu może się to wiązać z uporczywym swędzeniem, przykrym pieczeniem, a nawet bólem, a każdy kolejny kilometr staje się męczarnią.

 • Dlaczego laser Lunula? - rozmowa z ekspertem - Panią podolog Edytą Wojciechowską

  Pani Edyta Wojciechowska, podolog z długoletnią praktyką, właścicielka gabinetu podologicznego w Krakowie- PODOMEDICOL, odpowiada na pytania dotyczące problemów z jakimi zgłaszają się pacjenci oraz opowiada o najnowszych urządzeniach, które zdecydowała się wprowadzić do swojego gabinetu. 

 • Plastyka wału okołopaznokciowego - co i jak?

  Przerośnięte wały okołopaznokciowe występują zwykle u osób borykających się z przewlekłym i nawracającym problemem wrastających paznokci. Nacisk płytki paznokciowej na tkanki miękkie skutkuje ich kompensacyjną nadbudową, a towarzyszący stan zapalny i wtórne zbliznowacenia stopniowo prowadzą do powiększania się wału. 

 • Laserowe leczenie grzybicy paznokci

  Wiele osób bagatelizuje problem z powodu wstydu lub braku świadomości, że grzybicę paznokci można skutecznie i bezboleśnie leczyć. Jedną z metod leczenia jest laserowe naświetlanie płytki paznokciowej. Laseroterapię w walce z grzybicą stosują profesjonalne gabinety podologiczne – jest to sprawdzona i niezwykle skuteczna metoda, której efekty potwierdzają badania naukowe.

Wszelkie prawa zastrzeżone 2018